Estetiska programmet (ES)

Kreativa utmaningar, skapande och samarbete

Vad vi gör

                                                                                                                                                                                                 

Programsamordnare

Mats Werner
Mats.Werner@edu.falkoping.se 
070-3199601

SYV

Anna Sandén  
anna.sanden@falkoping.se
0515 – 88 62 98

 

Lärare på estetiska programmet

Jenny Tidquist Karlsson
Piano, kör, estetisk kommunikation
jenny.tidquistkarlsson@falkoping.se
0515-88 54 83, 0703-77 88 44

Mats Werner
Programsamordnare, slagverk, ensemble, estetisk kommunikation
mats.werner@edu.falkoping.se 
0515-88 54 83, 070-3199601

Sara Brengesjö
Kreativ samordnare, sång, kör, estetisk kommunikation, religion
sara.brengesjo@falkoping.se

Lasse Blomqvist
Gitarr, flöjt, kör, ensemble, konstarterna och samhället, historia
lars.blomqvist@falkoping.se

Conny Larsson
Saxofon, ensemble, gehörs- & musiklära, musikproduktion
conny.larsson@edu.falkoping.se

Andree Theander
Elgitarr, elbas, gehörs- & musiklära, musikproduktion
andree.theander@falkoping.se

Tobias Fläring
Svenska, engelska
tobias.flaring@edu.falkoping.se

Jenny Berggren
Fotografisk bild, digitalt skapande
jenny.berggren@edu.falkoping.se

Staffan Nilsson
Digitalt skapande
staffan.nilsson@edu.falkoping.se

Josefin Eklund
Dans
josefin.eklund@edu.falkoping.se